Laster Arrangementer

Foredrag med Jens Kvernmo: Jakten på et vilt liv

Jens Kvernmo (med Bamse og/eller Tarzan) kommer til Rennebu og vi inviterer til foredraget “Et vilt liv” i Skytterhuset i Gammelstødalen.

Jens Kvernmo er en av landets mest kjente eventyrere. Han har overvintret i den norske villmarken flere ganger, levd som pelsjeger blant canadiske indianere, levd som jeger blant inuittene på Grønland og krysset tundraen i Canada med hundene sine helt alene, en tur over 1200 kilometer i komplett ødemark.

I foredraget tar Jens publikum med på en eventyrlig reise gjennom flere av sine lange turer. Gjennom film og bilder blir publikum med på eventyr blant indianere og inuitter, men også til nære eventyr i den norske villmarka. Foredraget forteller mye om Jens sin historie, der han sitter ved bålet og drømmer å leve et liv mer på naturens premisser til han faktisk reiser rundt på fantastiske ekspedisjoner. Dette er et inspirerende og humoristisk foredrag som gir publikum lyst til å gjøre det lille ekstra for å nå sine mål.